Anija kozmike e mallrave "Tianzhou-7" e Kinës lidhet me stacionin hapësinor
2024-01-18 10:55:20

Foto nga "China Manned Space"

Anija kozmike kineze e mallrave  "Tianzhou-7" përfundoi vendosjen e statusit të saj dhe u lidh me stacionin hapësinor orbital "Tiangong" më 1:46 të së enjtes sipas orës së Pekinit, njoftoi Agjencia e Fluturimeve Hapësinore me Astronautë e Kinës. 

Anëtarët e ekuipazhit të "Shenzhou-17" në orbitë do të hyjnë në anijen kozmike të mallrave e do të mbartin ngarkesën sipas planit.