Peshëngritësi shqiptar Ertjan Kofsha u shpall kampion bote për të rinjtë
2023-11-23 14:38:14

Ertjan Kofsha (Foto ATSH)

Ertjan Kofsha (Foto ATSH)

Peshëngritësi shqiptar Ertjan Kofsha u shpall kampion bote për të rinjtë.

Në Kampionatin Botëror për të Rinjtë që po zhvillohet në Guadalahara të Meksikës, Shqipëria u përfaqësua nga Ertjan Kofsha, i cili fitoi medaljen e artë, duke konfirmuar edhe një herë potencialin e tij, shkruan “ATSH”.

Kofsha fitoi medaljen e artë në stilin e shkëputjes me 159 kg dhe u rendit i katërti në botë në total në dygarësh me 345 kg. (Elona)