Presidenti kinez niset nga Pekini për në San-Francisko për Samitin Kinë-ShBA dhe mbledhjen e liderëve të APEK-ut
2023-11-14 19:56:59

Foto: VCG

Foto: VCG

Me ftesë të homologut të vet amerikan Joe Biden, mbrëmjen e së martës presidenti i Kinës Xi Jinping u nis nga Pekini me avion të posaçëm për në San-Francisko të ShBA-së. Ai do të takohet me presidentin Biden, si edhe do të marrë pjesë në Takimin e 30-të Jozyrtar të Liderëve të APEK-ut. (Li Huailiang/Artan)