Papa Françesku shpreh ngushëllimet për tërmetin vdekjeprurës në Marok
2023-09-11 16:13:12

Papa Francesku (Foto Atsh)

Papa Francesku (Foto Atsh)

Papa Françesku ka shprehur ngushëllimet e tij pas tërmetit vdekjeprurës në Marok, që shkaktoi mijëra të vdekur.

Në një letër ngushëllimi të publikuar nga Vatikani, kreu i Kishës Katolike shprehu dhembje të thellë, shkruan “ATSH”.

Papa Françesku tha se po lutej për të vdekurit dhe të plagosurit, si dhe për ata që vajtonin për humbjen e të dashurve dhe shtëpive të tyre. (Fatosi)