Mbahet turneu i tenisit “Shkodra Open 2023”
2023-08-29 15:40:49

Në Shkodër u zhvillua turneu “Shkodra Open 2023”, veprimtaria më e madhe sportive e zhvilluar deri tani në qytetin verior shqiptar.

Në turneun e organizuar nga “Shkodra Tennis Club” dhe Bashkia e Shkodrës morën pjesë mbi 200 tenistë të rinj nga disa vende të botës, shkruan “ATSH”

Tenistja shkodrane Gresi Bajri është fituesja e dy trofeve të turneut botëror të tenisit për të rinj “Shkodra Open 2023”.

Ndërsa për djemtë fituesi i kupës u shpall Danial Spasov nga Bullgaria. (Fatosi)