Putin urdhëroi vrasjen e Prigozhin? Kremlini: Gënjeshtër absolute!
2023-08-25 20:56:30

Foto nga CFP

Foto nga CFP

Kremlini ka reaguar pas pretendimeve se ishte lideri ruse, Vladimir Putin ai që urdhëroi vdekjen e liderit të grupit Wagner, Yevgeny Prigozhin. Zëdhënësi i Kremlinit, Dimitry Pëeskov tha se cdo akuzë se Rusia qëndron pas vdekjes së Prigozhinit, është një gënjeshtër absolute.

Dmitry Peskov u tha gazetarëve në një telefonatë se Vladimir Putin dhe Prigozhin nuk ishin takuar kohët e fundit dhe çdo sugjerim se shefi mercenar u vra me urdhër të Kremlinit është “spekulim”.