Ministria e Mbrojtjes: Rusia pengon sulmin me dron të Ukrainës në Moskë
2023-08-24 14:32:00

Foto nga VCG

Rusia ka penguar një përpjekje të Ukrainës për të sulmuar Moskën me tre drone, sipas Ministrisë ruse të  Mbrojtjes.

Në një deklaratë, ministria tha se forcat ruse të mbrojtjes ajrore  shkatërruan dy drone mbi rajonet Mozhaysky dhe Khimki të Moskës, ndërsa i treti u bllokua dhe u përplas me një ndërtesë në ndërtim, bën të ditur “Xinhua”. Nuk raportohet për viktima, tha ministria.

Aeroportet e Moskës rifilluan funksionimin normal, që ishte ndërprerë më herët nga sulmi me dron, njoftuan mediat lokale. (Elona)