Xi Jinping-u takon homologun e Afrikës së Jugut gjatë vizitës shtetërore
2023-08-22 18:01:18

foto nga CMG

foto nga CMG

Presidenti kinez Xi Jinping u takua të martën me homologun e tij afrikanojugor Cyril Ramaphosa.

Xi mbërriti të hënën për një vizitë shtetërore në Afrikën e Jugut, ku ai do të marrë pjesë gjithashtu në Samitin e 15-të të BRICS-it dhe do të drejtojë Dialogun e Liderëve Kinë-Afrikë bashkë me presidentin Ramaphosa. (Wang Lei/ Artan)