ShBA, arrestohet një burrë me armë e municione të shumta në një kopsht fëmijësh
2023-05-26 11:23:09

Foto nga VCG

Foto nga VCG

Gazeta amerikane "New York Post" njoftoi të mërkurën që një burrë me armë dhe municione të shumta hyri ilegalisht në një kopsht fëmijësh në Virxhinia të ShBA-së të martën.

 

Foto nga VCG

Foto nga VCG

Ai u arrestua dhe deklaroi që po shkonte në selinë e CIA-s që ndodhet aty afër.

 

Foto nga VCG

Foto nga VCG

Mediat theksojnë që një ditë pas arrestimit të tij është 24 maji,  1-vjetori i sulmit në shkollën Uvalde të Teksasit, ku u vranë 19 nxënës dhe dy mësues. Sipas të dhënave nga uebsajti "Gun Violence Archive", pas asaj ngjarjeje në ShBA ka ndodhur afro 600 sulme masive me armë.