Kompanitë kineze paraqesin marka të veçanta të automjeteve premium
2023-03-01 11:00:22

Foto nga VCG

Foto nga VCG

Kina ka një nga tregjet më të mëdha në botë të automjeteve premium falë popullsisë së madhe dhe rritjes ekonomike gjatë dekadave të fundit. Klientët kinezë blenë 3.09 milionë automjete premium në vitin 2022 nga markat përfshirë “Mercedes-Benz”, “BMW”, “Bentley” dhe “Rolls-Royce”, me 6 për qind më shumë në bazë vjetore. Dy startup-e kineze, “Li Auto” dhe “Nio”, hynë në listën e dhjetëshes më të mirë, me shitjet e tyre që u rritën respektivisht 47 për qind dhe 34 për qind.

 

Markat premium, si “Lexus” ose “Infiniti”, dikur kishin goxha kërkesa në Kinë. Njerëzit duan të jenë unikë dhe të ndryshëm në trafikun e dendur të rrugëve urbane. Por ata po synojnë shpejtësinë, midis kompanive më të mëdha si “BMW” dhe “Mercedes-Benz”, të cilat ofrojnë një gamë më të gjerë për të tërhequr klientët dhe markat lokale që kanë ëndërruar prej kohësh të përballen me rivalët ndërkombëtarë.

 

Kina ka një nga tregjet më të mëdha në botë të automjeteve premium falë popullsisë së madhe dhe rritjes ekonomike gjatë dekadave të fundit. Pavarësisht nga pandemia e vazhdueshme e Covid-19, klientët kinezë blenë 3.09 milionë automjete premium në vitin 2022 nga markat përfshirë “Mercedes-Benz”, “BMW”, “Bentley” dhe “Rolls-Royce”, me 6 për qind më shumë në bazë vjetore.

 

Foto nga VCG

Foto nga VCG

Norma e rritjes ishte trefishuar në tregun e përgjithshëm të automjeteve të pasagjerëve, që ishte 1.9 për qind në bazë vjetore, sipas Shoqatës kineze të Makinave të Pasagjerëve.

 

Por nuk ishte një pamje e mirë për markat më të vogla. Marka luksoze e Honda-s, Acura, u tërhoq nga Kina në vitin 2022. Infiniti i Nissan-it, dikur i favorizuar nga familjet e reja, pa shitjet e tij të ranë 57.8 për qind në 5687 njësi, për shkak të linjës së kufizuar të produkteve. Edhe Lexus-i i Toyota-s dhe Cadillac-i i GM-së, që dikur qëndronin vetëm pas gjigantëve gjermanë të “BMW”, “Mercedes-Benz” dhe “Audi”, kanë filluar të humbasin shkëlqimin.

 

Cadillac-u shiti 198.000 njësi, me një rënie prej 17.7 për qind në bazë vjetore. Lexus-i, i cili këmbëngul të importojë automjete nga Japonia në vend që t'i prodhojë ato në vend si shumica e të tjerëve, është më pak i parë në listën e zgjedhjeve të blerësve të makinave. Në vitin 2022, ajo dorëzoi 184.000 automjete, me një rënie prej 18.58 për qind në bazë vjetore.

 

Lincoln-i i Ford-it, i cili dikur dështoi në vitet 2010 në Kinë, shiti 79.300 automjete në vitin 2022, 13.4 për qind më pak në bazë vjetore.

Një kontrast i fortë ishte Hongqi i “FAW Group”, i cili kaloi Cadillac-un, duke shitur 310.000 automjete në vitin 2022, me 3 për qind më shumë.

 

Tesla ishte prodhuesi më i shitur i makinave elektrike, duke ofruar 410.000 automjete për të kapur pozitën e katërt në top 10 listën, pas tre gjigantëve gjermanë. Dy startup-e kineze, “Li Auto” dhe “Nio”, hynë në listën e dhjetëshes më të mirë, me shitjet e tyre që u rritën respektivisht 47 për qind dhe 34 për qind.

 

Bashkëthemeluesi dhe drejtori ekzekutiv i “Nio”, William Li, tha se kompania e tij do ta shesë Lexus-in këtë vit, që do të thotë se shitjet e tij do të dyfishojnë shifrën e vitit 2022. “Kam besim se mund ta mposhtim Lexus-in në vitin 2023, megjithëse do të jemi ende pas BMW-në, Mercedes-Benz-in dhe Audi-n”,- tha Li në fund të dhjetorit teksa zbuloi modelet e reja.

Shifrat e shitjeve në janar tregojnë se makinat e Nio-s dhe Li Auto-s ishin përpara jo vetëm Lexus, por edhe atyre markave më të vogla ndërkombëtare në tërësi.

Foto nga VCG

Foto nga VCG

 

Wang Lei, një inxhinier IT në Pekin, tha se po konsideron të tregtojë sedanin e tij Volvo S60 për një Nio ET7.

 

“Kam provuar edhe disa modele nga markat ndërkombëtare, por ato nuk kanë automjete elektrike aq të mira sa ato me benzinë”, tha Wang.

 

Ai tha se krahasuar me startup-et kineze, ato marka tradicionale premium janë të ngadalta në prezantimin e modeleve elektrike dhe sistemet e tyre operative nuk janë mjaft të mira. Elektrifikimi mund të mbajë çelësin e suksesit të ardhshëm në segmentin e automjeteve premium.

 

Një ndarje e shifrave të shitjeve nga CPCA tregon se shitjet në tregun premium të benzinës në Kinës ranë 4 për qind në vitin 2022, ndërsa segmenti premium i makinave elekrike u rrit me 49 për qind. Kjo është arsyeja pse markat gjermane po përshpejtojnë ndërtimin e impianteve të makinave elektrike dhe nxjerrin në treg modelet e tyre të prodhuara në Kinë.

 

BMW-ja tha se do të ketë 11 modele elektrike në tregun kinez këtë vit, duke përfshirë iX1 të prodhuar në Kinë dhe “Spectre” elektrike nga marka e saj luksoze “Rolls-Royce”. Ardhja e modeleve të reja elektrike do të bëjë që BMW-ja të ofrojë linjën më të larmishme të makinave elektrike nga çdo markë premium, duke mbuluar pothuajse çdo segment. Mercedes-Benz-i bëri të ditur se do të lançojë gjashtë modele elektrike dhe hibride plug-in këtë vit në Kinë, duke përfshirë EQE dhe EQS SUV.

 

Ndërkohë, prodhuesit kinezë të makinave të vëllimit po lançojnë markat premium të automjeteve. “BYD” ka zbuluar markën e saj Yangwang, për të cilën kryetari Wang Chuanfu tha se do të riformësojë konturet e tregut global të makinave luksoze, falë teknologjisë së re të zhvilluar në Kinë gjatë dy dekadave të fundit.

 

Nga modelet e tij, fuoristrada elektrike Yangwang U8 do të konkurrojë me Mercedes-Benz G-class dhe Land Rover Defender.

 

“Geely” lançoi javën e kaluar markën e saj luksoze Galaxy, një makinë elektrike e pastër hibride me rreze të gjatë premium. Gjatë këtij viti pritet të dalin në treg tre modele.

 

Prodhuesi më i madh kinez i SUV-ve, “Great Wall Motors”, njoftoi se në mars do të zbulojë një markë të re të automjeteve elektrike inteligjente.