Azet publikon këngën e re “Abschied”
2023-02-26 11:24:14

Foto nga instagrami

Foto nga instagrami

Reperi i njohur shqiptar i cili jeton dhe vepron në Gjermani, Azet ka qenë mjaft i angazhuar me projekte të reja muzikore. Materiali më i ri muzikor i publikuar nga ai mban titullin “Abschied” në gjuhën gjermane dhe është i realizuar edhe me videoklip, xhirimet e të cilit janë realizuar në një hotel në Tiranë, me  produksionin Fati.Tv. Producentë  të këngës janë produksioni SBS dhe KMN ndërsa miksimi dhe masterizimin janë punuar nga Kingsize.

Përveç YouTube, kënga u publikua edhe në platformat si  Spotify, AppleMusic, Deezer,etj. Kujtojmë se reperi Azet vazhdon të jetë i angazhuar me koncerte të shumta në Gjermani, por edhe në shumë vende ku ka shqiptarë.