Ambasada kineze i bashkohet promovimit të ndalimit të qeseve plastike
2022-10-05 10:15:30

Ministrja Mirela Kumbaro dhe ambasadori i Kines ne Shqiperi Zhou Ding (Foto Facebook ambasadori kinez)

Ministrja Mirela Kumbaro dhe ambasadori i Kines ne Shqiperi Zhou Ding (Foto Facebook ambasadori kinez)

Ministrja Mirela Kumbaro ne festimet per Javen e Kultures Kineze ne Shqiperi ne kuader dhe te Dites Kombetare te Kines (Foto Facebook ambasadori

Ministrja Mirela Kumbaro ne festimet per Javen e Kultures Kineze ne Shqiperi ne kuader dhe te Dites Kombetare te Kines (Foto Facebook ambasadori

Në përmbyllje të Javës së Kulturës Kineze në Tiranë, ambasadori i Kinës në Shqipëri, Zhou Ding, dhe stafi i ambasadës kineze iu bashkuan kauzës dhe promovimit të ligjit për ndalimin e qeseve plastike njëpërdorimshe.

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro, ka shpërndarë në rrjetin e saj social “Facebook” foto nga aktivitetet e mbajtura në Tiranë, teksa falënderon ambasadorin dhe stafin e Ambasadës së Kinës për angazhimin e tyre.

“Shpërndamë 1000 çanta shumëpërdorimshe, në mes të eventeve dedikuar kuzhinës kineze, performancës së çajit dhe këngëve tradicionale, sepse mjedisi po kthehet në kryetemë të çdo eventi”,- shkruan Kumbaro. (Elona)

Ministrja shqiptare e Mjedisit dhe Turizmi Mirela Kumbaro dhe ambasadori i Kines ne Tirane Zhou Ding (Foto Facebook Ambasadori kinez)

Ministrja shqiptare e Mjedisit dhe Turizmi Mirela Kumbaro dhe ambasadori i Kines ne Tirane Zhou Ding (Foto Facebook Ambasadori kinez)

Ministrja shqiptare e Mjedisit dhe Turizmi Mirela Kumbaro me ambasadorin e Kines ne Tirane Zhou Ding (Foto Facebook Ambasadori kinez ne Tirane)

Ministrja shqiptare e Mjedisit dhe Turizmi Mirela Kumbaro me ambasadorin e Kines ne Tirane Zhou Ding (Foto Facebook Ambasadori kinez ne Tirane)