PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
2014-09-05 16:38:19 CRI Komenti juaj Printoni
1. Z. kryeministër kjo është vizita juaj e parë në Kinë pas marrjes së postit të kryeministrit vitin e kaluar dhe cfarë pritshmërish keni nga kjo vizitë?

2. Vitet e fundit është shtuar bashkëpunimi mes Kinës dhe Europës Qendrore e Lindore dhe janë zgjeruar fushat e këtij bashkëpunimi. A mund të na thoni se cilat fusha qeveria shqiptare i sheh me përparësi në zhvillimin e bashkëpunimit me palën kineze dhe a keni hartuar ndonjë plan për këtë bashkëpunim?

3. Shqipëria ka fituar tashmë statusin e vendit kandidat për në Bashkimin Europian. Në cilat drejtime planifikon të punojë më shumë qeveria juaj për të realizuar anëtarësimin përfundimtar të Shqipërisë në BE?

4. Keni zhvilluar një sërë aktivitetesh, me synim përmirësimin e kushteve të shërbimit turistik të vendit, si pastrimi i plazhit, rregullimi i mjedisit në zonat turistike etj. Çfarë masash të tjera mendoni të merrni në këtë drejtim dhe çfarë përvojash do të dëshironit që turistët e huaj, përfshirë edhe ata kinezë, të përjetonin në Shqipëri?

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China