PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Fotografi udhëton rreth botës për tre vjet për të trajtuar depresionin
2015-02-11 16:17:46 CRI Komenti juaj Printoni

Uebsajti "boredpanda.com" njoftoi më 5 shkurt se fotografi Michael Loffer ka udhëtuar rreth botës për tre vjet për të trajtuar depresionin. Gjatë udhëtimi të tij, ai ngarkoi në rrjete sociale fotografitë me titull "Duke frymuar jetë" , për të ndarë përvojën e vet me vizitorët e internetit.

Michael Loffer nuk kishte ndonjë buxhet të madh për udhëtimin e vet, prandaj ai fjeti në divan, nuk mori pjesë nëpër festa, udhëtoi me makinë falas dhe nuk përdori ndonjë aparat fotografik të mirë, por vetëm një normal prej 300 dollarësh.

Michael u shpreh se ai dëshironte të shijonte udhëtimin dhe fotogramin në të njëjtën kohë, duke shpresuar se këto fotografi do t'ia shtojnë gëzimin jetës së të tjerëve.
[foto nga Michael Loffer  ]


1 2 3 4
Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China