PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Shoqata kulturore Shqipëri-Kinë, një platformë e re bashkëpunimi dhe miqësie
2015-10-08 16:30:34 CRI Komenti juaj Printoni

Shoqata Kulturore Shqipëri-Kinë e krijuar para dy muajsh me nismën e një grupi dashamirësish të Kinës synon promovimin e kulturave të të dy vendeve, nxitjen e shkëmbimeve kulturore dhe të komunikimit mes njerëzve.

Kjo platformë synon dhe nxitjen e bashkëpunimit ekonomik si dhe në fushën e turizmit. Me një vlerësim të veçantë për ndihmesën e dhënë nga ambasadorja e Kinës në Shqipëri, Jiang Yu në veprimtarinë e saponisur të shoqatës, kryetari i saj, sinologu i njohur Iljaz Spahiu flet gjerësisht për këtë vlerë të shtuar në marrëdhëniet shqiptaro-kineze, në bashkëbisedim me gazetaren Eda Merepeza.

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China