PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Banka Botërore dhe AIIB, bashkëfinancim projektesh
2016-04-14 10:10:48 CRI Komenti juaj Printoni

Banka Botërore dhe Banka Aziatike e Investimeve Infrastrukturore (AIIB) nënshkruan marrëveshjen e parë për bashkëfinancim projektesh.

Sipas marrëveshjes, Banka Botërore do të hartojë dhe mbikqyrë projektet e bashkëfinancuara në fusha si prokurimi, mjedisi dhe mbrojtja sociale.

Këtë vit, AIIB-a pritet të miratojë një fond prej 1,2 miliard dollarë amerikanë për financim të projekteve të përbashkëta me Bankën Botërore.

Banka Botërore dhe AIIB-a po diskutojnë mbi bashkëfinancimin e dhjetra projekteve në transport dhe hidro-energjetikë në Azinë Qendrore,Jugore dhe Lindore.(Raela)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China