PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Bashkimi i"Tiangong 1" dhe "Shenzhou 8" kurorëzohet me sukses
2011-11-17 21:00:13 CRI Komenti juaj Printoni

Sipas njoftimeve të Agjencisë Kineze të Lajmeve Hsinhua, kryekomandanti i Programit të Fluturimeve në Hapësirë me Kozmonaut të Kinës Chang Wanquan shpalli se detyra e bashkimit të laboratorit kozmik "Tiangong 1" me anijen kozmike "Shenzhou 8" u kurorëzua me sukses.

Në orën 17.00 të 17 nëntorit, anija kozmike "Shenzhou 8" zbriti në mënyrë të sigurt në pjesën qendrore të Mongolisë së Brendshme të Kinës, çka shënoi përfundimin me sukses të detyrës të saj. (Du) 

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China