PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Presidenti çek, pritje për nder të homologut të vet kinez
2016-03-30 17:04:03 CRI Komenti juaj Printoni

Presidenti kinez Xi Jinping mori pjesë të martën në pritjen e organizuar për nder të tij nga presidenti çek Milosh Zeman.

Në orën 10 të paradites, z. Xi Jinping mbërriti në oborrin para pallatit presidencial. Pas ngritjes së flamujve kombëtarë të Republikës Çeke dhe Kinës, të dy presidentët kaluan përpara rojës së nderit. (Jiang Lei)

Mrekulli
Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China