Djokovic triumfon për herë të 5-të në Wimbledon

2019-07-15 11:40:49 CRI Komenti juaj Printoni

Djokovic është fitues i Wimbledon-it për vitin 2019. Ai u konfirmua "mbret" i Wimbledonit pasi mposhti në finale kundërshtarin Roger Federerin.

Një duel epik mes dy tenistëve të mëdhenj, që u mbyll pas një lojë sfilitëse që zgjati katër orë dhe 57 minuta, ndeshja më e gjatë në historinë e finales së Wimbledon-it.

Federer, tetë herë fitues, ka humbur në tre finalet e Wimbledon-it, përfshi humbjet në vitet 2014 dhe 2015. (Vera)

Mrekulli
Lajmet Kryesore