Video - Kompozim: Tingulli i kambanave të agimit

2020-02-17 15:58:05 CRI Komenti juaj Printoni

Nuk ka dimër që nuk kalohet.

Nuk ka pranverë që nuk vjen.

Pas shpërthimit të koronavirusit, pianisti i famshëm belg Jean-François Maljean dhe një muzikant kinez kompozuan një këngë të posaçme për Kinën dhe Wuhan-in, "Tingulli i kambanave të agimit". Kjo pjesë muzikore kombinon elementin e kambanës së provincës Hubei me një monolog: Kur zhduket nata dhe zbardh dita, zgjohen së bashku qielli dhe tingulli i kambanës. Sakurat (lule e qershisë) vallëzojnë në erën e ngrohtë të pranverës. Ne po presim Wuhan-in. (Li Huailiang)

Mrekulli
Lajmet Kryesore