COVID-19, "Disney" mbyll të gjitha dyqanet në Amerikën Veriore

2020-03-17 11:29:56 CRI Komenti juaj Printoni

"Disney" ka njoftuar se do të mbyllë përkohësisht të gjitha dyqanet e tij në Amerikën e Veriut duke filluar nga e marta, për shkak të COVID-19.

Më parë gjigandi i argëtimit njoftoi mbylljen e "Disneyland" dhe parkut fqinj "Disney California Adventure" në Anaheim të Kalifornisë dhe "Walt Disney World" në Orlando, deri në fund të këtij muaji.

Mrekulli
Lajmet Kryesore