Taylor Swift thyen rekordin e Michael Jackson

2019-11-26 17:56:15 CRI Komenti juaj Printoni

Ylli amerikan i muzikës pop Taylor Swift theu rekordin e Michael Jackson në çmimet e American Music Awards (AMA) në Los Angeles.

Në këtë ngjarje, ajo fitoi disa çmime, përfshi albumin më të mirë të pop / rock dhe artisten e vitit. Ka gjithsej 25 tituj, duke tejkaluar ish "Mbretin e Pop-it" që kishte 24.

Ajo u emërua gjithashtu edhe si "Artistja e Dekadës".

Shawn Mendes dhe Camila Cabello fituan bashkëpunimin e vitit për këngën "Senorita".

Fituesit e tjerë përfshinin kandidatin më të lartë Post Malone, i cili fitoi albumin e preferuar rap / hip-hip për "Hollywood's Bleeding", dhe Carrie Underwood, që fitoi albumin e vendit të preferuar për "Cry Pretty".

Mrekulli
Lajmet Kryesore