Eksperti: Nuk ka asnjë dëshmi që virusi është artificial ose vjen nga laboratori

2020-04-24 11:04:13 CRI Komenti juaj Printoni

Profesori i Universitetit të Kolumbias, Ian Lipkin, që quhet si "gjuetari i viruseve", u shpreh në një intervistë për CNN-in se nuk ka asnjë dëshmi që koronavirusi ka ardhur nga ndonjë laborator ose që ka dalë jashtë ndonjë laboratori.

Në fund të marsit, profesori Ian Lipkin u konfirmua si i infektuar nga koronavirusi i ri dhe tani ai ende është në karantinë në shtëpinë e vet.

Mrekulli
Lajmet Kryesore