Wuhan: Fluturimet komerciale do të rifillojnë pjesërisht

2020-03-26 10:38:49 CRI Komenti juaj Printoni

Fluturimet komerciale do të rifillojnë pjesërisht në Wuhan duke filluar nga 8 prilli.

Plani përjashton fluturimet ndërkombëtare dhe fluturimet midis Wuhan-it dhe Pekinit.

Provinca Hubei gjithashtu po përgatitet të rifillojë fluturimet vendase dhe ndërkombëtare të aeroplanëve të mallrave.

Ndërkohë, trenat do të fillojnë të mbërrijnë në 17 stacionet e trenit të Wuhan-it që nga e shtuna, ndërsa nisjet nga Wuhan-i do të rinisin më 8 prill.

Mrekulli
Lajmet Kryesore