Xi: Kina, e gatshme të forcojë bashkërendimin global kundër COVID-19

2020-03-26 10:32:58 CRI Komenti juaj Printoni

Presidenti Xi Jinping thotë se Kina është e gatshme të bashkëpunojë me të tëra palët për të forcuar bashkërendimin kundër koronavirusit.

Në një telefonatë me kancelaren gjermane Angela Merkel, Xi theksoi se Kina është e gatshme të shkëmbejë përvojë në parandalimin, kontrollin dhe trajtimin e pandemisë, dhe do të vazhdojë të sigurojë mbështetje dhe ndihmë për Gjermaninë në luftën kundër COVID-19.

Mrekulli
Lajmet Kryesore