Kinë: 1 297 raste të pneumonisë 41 të vdekur

2020-01-25 13:26:50 CRI Komenti juaj Printoni

Kina ka raportuar 1 297 raste të konfirmuara të pneumonisë së shkaktuar nga një lloj i ri koronavirusi, duke përfshirë 10 në Hong-Kong, Makao e Tajvan.

Pneumonia ka shkaktuar 41 të vdekur në provincat Hubei, Hebei e Heilongjiang.

38 veta janë shëruar dhe kanë dalë nga spitali.

Një numër qytetesh dhe provincash kanë shpallur nivelin I të reagimit emergjent.

Mrekulli
Lajmet Kryesore