Mianmar, nis transmetimi i serisë së videove për citimet letrare të Xi Jinping-ut

2020-01-15 11:15:59 CRI Komenti juaj Printoni

Një seri videosh për citimet letrare të presidentit Xi Jinping u transmetua në versionin birmanisht të martën nga kanali më i madh komercial "Skyanet" i Mianmarit.

Prodhimi nga Grupi Mediatik i Kinës (China Media Group) ka përzgjedhur disa citime nga veprat e lashta klasike kineze të presidentit Xi në fjalimet, artikujt dhe bisedat e tij.

Përvec videove u prezantua edhe një libër me citimet e tij letrare në birmanisht. (Vera/Albana)

Mrekulli
Lajmet Kryesore