FOTO/Hotpoti në shtëpinë e akullit tërheq shumë vizitorë në Harbin të Kinës

2020-01-13 10:55:05 CRI Komenti juaj Printoni

 

Qytetarë duke ngrënë hotpot në një shtëpi akulli në Harbin, kryeqendra e provincës Heilongjiang në Kinën Verilindore (4 janar 2020). Ata ulen në karrige akulli dhe hanë hotpot në tavolinë prej akulli. Kjo përvojë e veçantë e ngrënies së hotpotit në këtë dimër të ftohtë ka tërhequr shumë qytetarë. (Foto nga VCG.com)

Mrekulli
Lajmet Kryesore