Spiropali: Deri në fund të 2020, mbi 90% e shërbimeve vetëm online

2020-01-08 09:40:22 CRI Komenti juaj Printoni

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali deklaroi sot se "deri në fund të vitit 2020, mbi 90% e të gjitha aplikimeve për shërbime do të jenë vetëm online".

Duke folur për nisjen e revolucionit dixhital në shërbimet për qytetarët, ajo tha se "ofrohen tanimë online dhe në kohë rekord 472 aplikime për shërbime, që deri dje shtonin radhët nëpër sportele".

Spiropali theksoi se "qytetarëve do t'u kërkohen vetëm dokumente që janë individualë kur të aplikojnë".

"Në muajin qershor do të hyjë online një seri pasuese me 395 shërbime të reja dhe deri në fund të vitit 2020 do të jenë mbi 90% të të gjitha aplikimeve për shërbime vetëm online në https://e-albania.al", tha Spiropali. (ATSH)

Mrekulli
Lajmet Kryesore