Xi Jinping-u takon kreun rus të sigurisë

2019-12-03 09:57:31 CRI Komenti juaj Printoni

Presidenti kinez Xi Jinping u ka bërë thirrje Kinës dhe Rusisë të mbeten partnere stratregjike dhe të kundërshtojnë ndërhyrjet e ShBA-së e të vendeve të tjera perëndimore në punët e tyre të brendshme.

Kreu i shtetit i Kinës i tha këto gjatë takimit me Nikolas Patrushevin, drejtorin e Shërbimit të Sigurisë të Federatës Ruse.

Patrushevi u shpreh nga ana e tij se të dy vendet duhet të vazhdojnë të punojnë së bashku për të mbrojtur multilateralizmin dhe marrëdhëniet paqësore ndërkombëtare.

(Zhang Yan/Artan Goga)

Mrekulli