Presidenti kinez mbërrin në Brazil për Samitin e BRICS-it

2019-11-13 09:48:48 CRI Komenti juaj Printoni

Presidenti i Kinës Xi Jinping mbërriti në Brazil për të marrë pjesë në Samitin e 11-të të BRICS-it, që do të zhvillohet nga e mërkura të enjten në kryeqytetin brazilian.

BRICS-i, një bllok i tregjeve të reja, përfshin Brazilin, Rusinë, Indinë, Kinën dhe Afrikën e Jugut.

Para Brazilit, presidenti Xi ishte në Greqi për një vizitë shtetërore. (Wang Lei)

Mrekulli
Lajmet Kryesore