Filmi kinez "Populli im, vendi im" shfaqet në kinematë amerikane

2019-10-03 10:30:38 CRI Komenti juaj Printoni

 

"Populli im, vendi im", një film kinez për 70-vjetorin e themelimit të Republikës Popullore të Kinës, u shfaq në kinematë amerikane të martën.

Qindra veta morën pjesë në premierën e filmit në një kinema në Arcadia të Los Anxhelesit të hënën në mbrëmje. Duke tundur flamuj kinezë në duar, publiku këndoi së bashku "Njerëzit e mi, vendi im" në fillimin e filmit, kënga tematike e filmit.

Distributor i filmit është "CMC Pictures", një distributor kryesor ndërkombëtar i filmit dhe televizionit kinez, në Shtetet e Bashkuara, Kanada, Australi dhe Zelandën e Re. Ai po shfaqet në ekranet e mëdha të mbi 100 kinemave në 54 qytete nga e marta.

"Filmi tregon kulturën kineze dhe shpirtin e kombit kinez. Bashkatdhetarët jashtë vendit i kushtojnë vëmendje të madhe përparimit të atdheut dhe ndajnë fatet me vendin," tha CEO i CMC-së Su Jia.

Mrekulli
Lajmet Kryesore