Kina nxjerr listat e produkteve të ShBA-së të përjashtuara nga tarifat shtesë

2019-09-11 17:11:10 CRI Komenti juaj Printoni

Kina ka publikuar grupin e parë të listave të produkteve të ShBA-së që do të përjashtohen nga raundi i parë i tarifave shtesë, i cili do të hyjë në fuqi të martën e ardhshme.


Produktet amerikane të përjashtuara nga tarifat përfshijnë 16 lloje që lidhen me jetesën si vaj lubrifikues, pajisje mjekësorë dhe ilaçe kundër kancerit.

Mrekulli