Xi Jinping-u përfundon vizitat në Kirgizistan e Taxhikistan dhe mbërrin në Pekin

2019-06-17 08:38:36 CRI Komenti juaj Printoni

Presidenti i Kinës Xi Jinping u kthye në mbrëmjen e së dielës në Pekin, pas përfundimit të vizitave shtetërore në Kirgizistan e Taxhikistan dhe pjesëmarrjes në Konferencën e 19-të të Këshillit të Liderëve të Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait dhe samitin e 5-të të Konferencës së Ndërveprimit dhe Krijimit të Besimit në Azi.

Xi Jinping-u u nis në mëngjesin e së dielës nga Dushanbe. Ai u përcoll në aeroport nga homologu i tij taxhikistanas, Emomali Rakhmonov.(Li Huailiang)

Mrekulli
Lajmet Kryesore