Maj, rriten kreditë e reja në RMB

2019-06-13 10:48:15 CRI Komenti juaj Printoni

Banka Qendrore e Kinës njoftoi se muajin e kaluar kreditë e reja arritën 1.2 trilion juanë, 31 miliardë juanë më shumë se në të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.

Matësi i ofertës monetare që përfshin paratë në qarkullim dhe të gjitha depozitat, M2, u rrit 8.5% në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. (Çang Çuo)

Mrekulli
Lajmet Kryesore