Zv.presidenti kinez: Kina do të përshtatet me globalizimin ekonomik

2018-12-11 10:20:08 CRI Komenti juaj Printoni

Nënkryetari i shtetit i Kinës Wang Qishan tha se Kina do të përshtatet me dhe do të drejtojë globalizimin ekonomik, duke shmangur efektet e tij negative.

Ai i tha këto në ceremoninë e hapjes të Forumit Ndërkombëtar "Imperial Springs" në Guangzhou.

Ai theksoi se Kina do ta hapë më tej derën, do të këmbëngulë në rrugën e vetë, do të kontribuuojë në zhvillimin global dhe do të ruajë rregullat ndërkombëtare.

Forumi, me fokus reformën e hapjen e Kinës, ka tërhequr afro 200 ish-liderë të vendeve të ndryshme, studiues të famshëm si dhe sipërmarrës të suksesshëm. (Wang Lei)

Mrekulli
Lajmet Kryesore