Xi Jinping-u kërkon rritjen e aftësive luftarake të ushtrisë kineze

2017-12-15 09:35:47 CRI Komenti juaj Printoni

Presidenti kinez Xi Jinping ka kërkuar të enjten që ushtria kineze të rrisë aftësitë e veta luftarake.

Xi, i cili gjithashtu kryeson Komisionin Qendror Ushtarak, i bëri këto komente gjatë inspektimit të Korparmatës së 71-të të Ushtrisë Çlirimtare Popullore të Kinës.

Xi Jinping-u u bëri thirrje ushtarakëve të përfshijnë parimet e Kongresit të fundit të PKK-s në praktikat e tyre ushtarake.

Ai gjithashtu e vuri theksin në forcimin e zbatimit të disiplinës politike dhe të rregullave në ushtri.

Mrekulli
Lajmet Kryesore