Kina lëshon me sukses raketën "Marshimi i Madh 2C"

2017-09-29 20:36:05 CRI Komenti juaj Printoni
Raketa kineze "Marshimi i Madh 2C" është nisur të premten nga Qendra e Lëshimit të Satelitëve e Xichang-ut në provincën Sichuan, duke dërguar me sukses në orbitë tre satelitë të telekomanduar.

Ky është lëshimi i 251-të i një rakete "Marshimi i Madh" dhe bëhet 89 ditë pas nisjes së dështuar të raketës "Marshimi i Madh 5 Y-2".

Mrekulli