Air China, në shtator fluturime direkte Pekin-Athinë

2017-08-29 09:37:21 CRI Komenti juaj Printoni

Kompania kineze "Air China" do të nisë këtë shtator fluturimet e drejtpërdrejta mes Pekinit dhe Athinës.

Mësohet se do të jetë dy fluturime në javë, përkatësisht të mërkurën dhe të shtunën.

Gjatë viteve të fundit, Air China ka zgjeruar praninë e saj në Europë.

Aktualisht kjo kompani ajrore është transportuesi më i madh civil mes Kinës dhe Europës, duke ofruar mbi 200 fluturime çdo javë, në 20 linja në qytetet europiane.

Mrekulli
Lajmet Kryesore