MJK: India të tërheqë ushtarët e saj nga territori kinez

2017-08-10 10:04:58 CRI Komenti juaj Printoni

Autoritetet kineze kanë ripërsëritur thirrjen ndaj Indisë për të tërhequr trupat e saj dhe pajisjet nga zona ndërkufitare Sikkim. Në një deklaratë të Ministrisë së Jashtme të Kinës, publikuar të hënën thuhet se 53 ushtarë indianë dhe një buldozer po qëndrojnë në mënyrë të paligjshme në territorin kinez.

Mrekulli