Kili, reshje të shumta dëbore në mes të korrikut

2017-07-17 09:57:13 CRI Komenti juaj Printoni
Reshje të shumta dëbore ranë këtë fundjavë në Santiago. Një fenomen që nuk ishte vërejtur që prej rreth një dekade në kryeqytetin e Kilit.

Santiago është tërësisht i mbuluar nga dëbora.

Trashësia e saj arriti në rreth tridhjetë centimetra të shtunën. Qytetarët sa të tronditur dhe të habitur po publikojnë foto dhe video rreth këtij fenomeni natyror që ndodhi për herë të parë në vitin 2007. (ATSH/Leftion Peristeri)

Mrekulli