Liqeni mahnitës i Zanës në provincën Jiangxi

2017-04-20 14:47:17 CRI Komenti juaj Printoni

Rrezet e arta shkëlqejnë liqenin e Zanës në Xinyu të provincës Jiangxi. Liqeni dhe qielli janë bërë njësh me njëri-tjetrin, ndërkohë varkat e peshkimit lundrojnë mbi ujë, siç lundrojnë mbi re. Këtu takohen dy lumenj, duke krijuar një peizazh që të le pa frymë.(Wang Jian/ Zhao Chunliang)

Mrekulli
Lajmet Kryesore