Kryeministri kinez dhe homologë të tij flasin për rezultatet e Samitit Kinë-EQL

2016-11-06 11:45:13 CRI Komenti juaj Printoni

Të shtunën u zhvillua në Rigë të Letonisë Samiti i 5-të i Liderëve Kinë-Europë Qendrore e Lindore. Po atë ditë pasdite, kryeministri i Kinës Li Keqiang, homologu i tij letonez Maris Kucinskis, dhe Viktor Orban, kryeministri i Hungarisë, ku do të zhvillohet samiti vitin e ardhëm, kanë zhvilluar një konferencë të përbashkët për shtyp për të paraqitur rezultatet e këtij samiti.

Mrekulli
Lajmet Kryesore