PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Focus
• Wang Yi komenton turin e Xi-ut në Çeki dhe në NSS
Ministri i jashtëm i Kinës Wang Yi tha se Çekia është një partner i rëndësishëm i Kinës në Europën Qendrore dhe Lindore si dhe një nga vendet më aktive në promovimin e marrëdhënieve me Kinën...
Lajmet
• Xi: një sistem i sigurisë bërthamore me barazi, bashkëpunim dhe interesa reciproke
• Xi takohet me presidentet e Koresë së Jugut
• Kina, Çekia nënshkruajnë marrëveshje me vlerë 4 miliardë dollarë
• "Një brez, një rrugë", forcohet bashkëpunimi financiar kino-çek
• Xi Jinping merr "çelësin e Pragës"
More>>
Video

Takimi me Obamën: Xi flet për Detin Jugor, Korenë e Veriut dhe ekonominë

Kina dhe Republika Çeke vendosin krijimin e partneritetit strategjik

Presidenti çek, pritje për nder të homologut të vet kinez
Foto
More>>
Rubrike
• Kina, Republika Çeke vendosin marrëdhënie partneriteti strategjik
Kina dhe Republika Çeke ranë dakord të martën të vendosin marrëdhënie të partneritetit strategjik. Nënshkrimi i marrëveshjes u bë nga udhëheqësit e të dy vendeve...
• Kinë-Çeki, thellohet bashkëpunimi me përftime të përbashkëta
Vitet e fundit, marrëdhëniet ekonomike tregtare midis Kinës dhe Republikës Çeke kanë shënuar përparim të shpejtë. Me gati 300 milionë dollarë amerikanë investime, ndërmarrjet kineze kanë krijuar mbi 3000 vende pune...
• Xi Jinping takohet me presidentin amerikan Obama
Presidenti i Kinës Xi Jinping u takua të enjten pasdite me presidentin amerikan Barak Obama në Uashington. Ky është takimi i parë i sivjetshëm i udhëheqësve të të dy vendeve...
More>>
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China