PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"

Nishani flet pas zgjedhjes si President
Link
Lajmet
 • Nishani flet pas zgjedhjes si President

 • Bujar Nishani, në prononcimin e parë pas zgjedhjes të hënën në postin e Presidentit me 73 vota pro në Parlamentin e Shqipërisë...
 • Profili i presidentit të ri, Bujar Nishani

 • Bujar Nishani është diplomuar në Akademinë Ushtarake "Skënderbej" në vitin 1988. Ka kryer studimet pasuniversitare në Kaliforni të SHBA-ve...
 • Reagime pas zgjedhjes së Nishanit president

 • Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta, partner i koalicionit qeverisës, u shpreh pas zgjedhjes së presidentit të ri se...
 • Nishani zgjidhet president i Shqipërisë

 • Gjatë votimit në raundin e katërt në Parlament, për kandidaturën e 45 vjeçarit Nishani, 73 deputetë votuan pro, nga 76 pjesëmarrës në votim...
 • Presidenti, konsumohet pa votim edhe raundi i tretë

 • Parlamenti i Shqipërisë konsumoi pa votim të premten raundin e tretë për zgjedhjen e Presidentit të ri të vendit, ashtu si edhe dy raundet e mëparshme...
 • Presidenti, konsumohet pa kandidatë raundi i dytë

 • Raundi i dytë për votimin e presidentit të ardhshëm të Shqipërisë, u konsiderua të hënën i ezauruar...
 • Berisha e Rama takohen për Presidentin

 • Kryeministri, njëkohësisht kryetar i Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe numri një i Partisë Socialiste të opozitës...
 • Parlamenti shqiptar dështoi në zgjedhjen e presidentit të ri

 • Sipas Kushtetutës, parlamenti me 140 vende ka pesë raunde në dispozicion për të zgjedhur pasardhësin...
  Foto
  China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
  16A Shijingshan Road, Beijing, China