Lajmet
• Sondazhi i CGTN-it: Duhet të gjurmohet origjina e koronavirusit në ShBA
• Deklarata e përbashkët kundërshton politizimin e gjurmimit të koronavirusit
• Franca lehtëson kufizimet Covid-19 në udhëtimet ndërkombëtare jashtë Evropës
• BE, 13 milionë euro për Ballkanin Perëndimor për përballimin e pandemisë
• Qeveria shqiptare i hap rrugë negociatave me vaksinat kineze dhe ruse
• Covid-19, mbi 2.6 milionë viktima dhe afro 94 milionë të shëruar
• Shefja e OBT-së kërkon nxitje për prodhimin e vaksinave Covid 19
• Vaksinat kineze, një produkt publik në luftën globale kundër pandemisë së COVID-19
• Bosnjë, Sarajeva futet në bllokim të rreptë prej Covid-19
• Greqia hapet për turistët e vaksinuar
• Holanda zgjat bllokimin anti-Covid
më tepër>>

Qeveria shqiptare i hap rrugë negociatave me vaksinat kineze dhe ruse

Video

"E premtja e Zezë" nën epidemi, ambasada norvegjeze vjen me një ide për shitjen e mallrave

A është tepër shpejt për përdorimin e vaksinave kineze kundër COVID-19? - Jo

Njihuni me masat e Aeroportit të Rinasit kundër COVID-19 !

Xi: Punonjësit mjekësorë formuan me trupin e vet Murin e Madh të pengimit të virusit

Xi Jinping-u: Veprime të jashtëzakonshme përballë epidemisë së jashtëzakonshme

Xi Jinping-u: Jemi të përgjegjshëm për popullin kinez dhe shëndetin publik global

më tepër>>
Foto
më tepër>>
Fokus

• Vizita e Këshilltarit të Shtetit dhe Ministrit të Jashtëm kinez, Z. Wang Yi me fokus forcimin e bashkëpunimin ekonomik ndëmjet RPK-së dhe BE-së

• Wang Yi në Evropë!Midis debateve, shkëndija dhe sinjale bashkëpunimi!

• Vizita e ministrit të jashtëm kinez në Europë – objektivat dhe rezultatet

• Rëndësia e vizitës së kryediplomatit kinez Wang Yi në Evropë dhe fokusi në multilateralizëm

• “Kriza ekonomike në kohën e koronavirusit”

• Ekonomia kineze drejt rritjes në tremujorin e dytë

• Pas pandemisë, bashkëpunimi Kinë-EQL do të hyjë në pistën e shpejtësisë së lartë

• Verë 2020-pushime ndryshe
më tepër>>
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China