PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Polanski do të dëgjohet përsëri
2009-11-04 15:21:15 cri komenti juaj Printoni

Roman Polanski

Gjykata e Los Anxhelosit shpalli se më 10 dhjetor do të zhvillohet dëgjimin e ritregimit gojor të regjisorit të njohur Roman Polanski dhe më në fund të vendosë, nëse të zhvillojë seanca gjyqësore apo jo.

Nëpërmjet avokatëve të tij, Polanski i ka paraqitur Gjykatës së Los Anxhelosit disa herë kërkesën e tij që të ri-sqarojë të ashtuquajturin dhunim seksual ndaj një vajze të mitur.

Gjykata e Apelit e Distriktit të Dytë të Kalifornisë publikoi një deklaratë ku pranon kërkesën e avokatëve të Polanskit dhe cakton seancën e dëgjimit të tij në datën 10 dhjetor.

Për sa i përket ekstradimit të tij në SHBA, nëse vetë Polanski do të marrë pjesë në dëgjim apo jo, Gjykata e Los Anxhelosit tha se ata janë duke biseduar me palën zvicerane dhe do të njoftojnë kur të merret vendimi përkatës. (Wang Xianya)

Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China