PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
"Terminator" kërkon një blerës të ri
2009-11-03 15:38:05 cri komenti juaj Printoni

Terminator

Sipas mediave të huaja, kompania Halcyon shpalli falimentimin dhe do të vërë në ankand të drejtën e autorit dhe të drejtën e rezervuar për filmat, DVD-të, programet dhe prodhimet përkatëse të filmit "The Terminator" (Asgjësuesi).

Të drejtat e autorit kanë kaluar nëpër duart e disa kompanive. Kompania Halcyon i kanë blerë të drejtat nga dy prodhuesit e filmit në vitin 2007, por kjo kompani shpalli falimentimin e saj në shtator, për këtë arsye "Asgjësuesit" i duhet një blerës i ri. (Wang Xianya)

Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China