PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Ribashkim i mundshëm i Tom Cruise-it dhe John Woo-s
2009-10-30 16:23:11 cri komenti juaj Printoni

John Woo dhe Tom Cruise

Regjisori John Woo ka punuar prej kohësh për filmin e tij me temë nga Lufta e Dytë Botërore "Flying Tigers" dhe më përpara janë përhapur fjalët se Tom Cruise mund të luajë një rol në këtë film. John Woo kanë thënë që ai ka zgjedhur Christopher McQuarrie dhe Mason Alley si skenaristë për këtë film.

Siti i internetit "Coming Soon" citoi fjalën e John Woo-s për "Flying Tigers", "Është bazuar në një tregim të vërtetë të Luftës së Dytë Botërore, për një grup pilotësh vullnetarë amerikanë që i janë bashkuar Forcës Ajrore Kineze dhe luftojnë kundër japonezëve duke triumfuar. Ky është një tregim nga Clair Chennault. Ata kanë dhënë një kontribut të madh për kinezët dhe, populli kinez i do e i respekton shumë. I gjithë tregimi bën fjalë për miqësinë mes Kinës e Amerikës dhe si bashkëpunojnë ata."

Skenaristi Christopher McQuarrie kanë punuar gjithashtu me Cruise në filmin e sivjetshëm "Valkyrie", i cili pati sukses të madh. (Wang Xianya)

Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China