PËR NE  VEND PUNE
      
cri albanian.cri.cn
Faqja e parë | Lajme | Kina Sot | Fokus ekonomik | Kultura | Kozmopolit | Shëndeti | Fjala në Lajm | Koment për RJK Muzikë | Revista "Ejani"
Filmi i ri i Nicolas Cage shfaqet më 30 tetor
2009-10-30 16:05:05 cri komenti juaj Printoni

Filmi "Knowing" shfaqet edhe nga kompania kinematografike e Kinës, duke filluar më 30 tetor, me rastin e festës së vendeve perëndimore të Hallowen-it.

Para gjysmë shekulli, një vajzë e vogël në SHBA shkroi në fletoren e saj disa shifra misterioze. Këto shifra që janë nga një zë i mistershëm, i tingëllojnë kësaj vajze në vesh. Pas 50 viteve, profesori John zbuloi se këto shifra përfshiheshin datat e ndodhjes së fatkeqësive dhe numri i të vdekurve. Aty kishte ngjarje që kishin ndodhur gjatë 50 viteve të kaluara, porse ai zbuloi edhe 3 parashikime të pandodhura ende. Për këtë shkak, John filloi të përpiqet duke paralajmëruar njerëzit……. (Xiaoyu)

Komenti im
Forum

Sondazh me dëgjuesit për dy sesionet e vitit 2015 në Kinë

Voto tani, shijo falas më vonë
Artikuj top
Rubrika top
China Radio International.CRI. All Rights Reserved.
16A Shijingshan Road, Beijing, China